Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Rodzaj obuwia

Zasadniczy podział rowerowego obuwia zaopatrzonego w możliwość montu systemu zapięcia

 

1. Buty MTB - Turystyczne. Najpopularniejszy rodzaj butów MTB. Najlepiej sprawdzą się osobom, które jeżdżą niezbyt dużo i często. Lepsze modele mają oprócz sznurówek, także rzep, który dodatkowo wzmacnia też osadzenie buta na nodze oraz przydaje się do schowania sznurówek (zabezpiecza je to przed wkręceniem się w napęd, lub zaczepianiem o krzaki).

Podeszwa w butach turystycznych jest znacznie bardziej elastyczna niż w modelach sportowych, pozwala to na komfortowe chodzenie, szczególnie w budynkach, po chodnikach i schodach. Ale dla osób cięższych zwłaszcza jeżdżących siłowo (z niską kadencją) buty turystyczne mogą mieć za miękką podeszwę. Dzięki temu że podeszwa w turystycznych butach SPD ma gumowy protektor, but lepiej trzyma się na klasycznym pedale lub nie wpięty na SPD (w porównaniu z butem wyczynowym). Minusem butów turystycznych jest większa ilość materiałów nasiąkliwych niż w butach sportowych, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze modelu.

 

  

 

2. Buty MTB - Rekreacyjne. Są to wysokiej jakości buty kolarskie, przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, bądź w wyścigach amatorskich. Wyglądem przypominają buty wyczynowe, przy czym wykonane są z tańszych komponentów. Wpływa to na mniejszą sztywność podeszwy i większą wagę buta. Przy rekreacyjnym uprawianiu sportu nie ma to jednak tak dużego znaczenia jak w kolarstwie wyczynowym. Cena butów z tej półki wacha się najczęściej między 300-600zł.

 

Buty MTB Amatorskie

 

 

3. Buty MTB - Wyczynowe. Są to buty zaopatrzone w niezwykle sztywną podeszwę, wykonaną najczęściej z włókna węglowego, co pozwala zachować niską masę buta. Na podeszwie znajdziemy różnego rodzaju zabezpieczenia antypoślizgowe i ułatwiające przemieszczanie się w trudnym terenie. Zapinane są najczęściej na różnego rodzaju klamry, które w mocno i niezawodnie utrzymują stopę. Ich cena oscyluje w okolicy od 500zł w górę

 

 

4. Buty szosowe - Wyczynowe. Podobnie jak w MTB, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Supersztywna karbonową podeszwę i mocne klamry znajdziemy we wszystkich topowych modelach butów szosowych. Producenci prześcigają się również w doborze materiałów używanych do produkcji skorupy butów, tak by zapewniły jak największy komfort i oddychalność stóp podczas najbardziej morderczych wyścigów. Budżet konieczny do ich zakupu jest podobny jak w przypadku butów MTB (>500zł)

 

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
 
Warszawa - ul. Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
+48 22 375 55 29 
www.airbike.pl - RONDO ZESŁAŃSCÓW