Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Rozmiar

Dobór rozmiaru uzależniony jest przede wszystkim od tego, do czego but ma być przeznaczony. Jeśli naszym celem jest efektywna jazda na treningu lub zawodach wybierzemy inaczej niż kupując uniwersalne buty na rowerowe wycieczki połączone na przykład z pieszym zwiedzaniem.

 

Dobór butów do jazdy rekreacyjnej.

Buty uniwersalne "turystyczne" dobieramy z większym zapasem niż buty wyczynowe. Powszechnie przyjęta jest zasada wyboru rozmiaru "o jeden większego niż normalnie się nosi". Należy oczywiście pamiętać o tym, że producenci mają przyjęte jako wzór różne rozmiarówki. Także rozmiar 42 Shimano nie musi się równać rozmiarowi 42 z butów SIDI  lub Specialized.

Można przyjąć, że odpowiedni będzie but z wkładką około 5-7mm dłuższą od długości naszej stopy.

 

Dobór butów do wyczynu i intensywnej jazdy.

Buty wyczynowe mają za zadanie jak najlepiej trzymać stopę (możliwie dokładnie przylegać do stopy). Mają znacznie sztywniejszą podeszwę, w najwyższych modelach jest ona wzmocniona włóknem węglowym (podeszwa carbonowa).

Żeby zapobiec przemieszczaniu się stopy w bucie i pracy pięty góra-dół względem podeszwy, buty wyposażane są w różne zapięcia mocniejsze od klasycznych sznurowadeł (zaczynając od rzepów, przez klamry, a na żyłkowych systemach BOA kończąc).

tabela

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
 
Warszawa - ul. Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
+48 22 375 55 29 
www.airbike.pl - RONDO ZESŁAŃSCÓW