Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

SPD (Shimano)

System Shimano SPD

 

 

SPD (ang. Shimano Pedaling System) jest autorskim systemem zatrzaskowym marki Shimano. W chwili obecnej jest to najpopularniejszy system na świecie.

 

Charakterystyczną cechą tego systemu są niewielkich rozmiarów bloki, które w butach przystosowanych do tego systemu, chowają się w zagłębieniu podeszwy, co umożliwia wygodne chodzenie w butach rowerowych, bez narażania się na utratę równowagi, czy na zniszczenie bloków

 

System SPD wykorzystywany jest przez wielu producentów sprzętu rowerowego. Dzięki temu dostępny jest szeroki asortyment kompatybilnych z nim pedałów i bloków.

 

Warto wiedzieć, że Shimano posiada w swojej ofercie różnego rodzaju bloki przeznaczone do systemu SPD. Jeśli myślimy o zakupie pierwszych butów, warto zapytać swojego sprzedawcę o bloki z możliwością wielokierunkowego wypinania z pedału. To rozwiązanie jest sporym ułatwieniem przy nauce korzystania z systemów zatrzaskowych i może zapobiec początkowym problemom z wypinaniem buta, które często kończą się upadkami na rowerze.

 

Plusy:

+ Bezkonkurencyjna dostępność i wybór pedałów i bloków we wszystkich półkach cenowych

+ Łatwość użytkowania

+ Kompatybilność ze zdecydowaną większością obuwia rowerowego

 

Minusy:

- Stosunkowo wysoka masa

- Niższa od konkurencyjnych rozwiązań odporność na zanieczyszczenia (MTB)

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
 
Warszawa - ul. Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
+48 22 375 55 29 
www.airbike.pl - RONDO ZESŁAŃSCÓW