Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Szosowe buty specjalnie na zimę

Dopiero co pisaliśmy o butach MTB specjalnie zaprojektowanych z myślą o najzimniejszej porze roku. Tekst ten zjadziecie tutaj. Nie zapominamy jednak o miłośnikach kolarstwa szosowego i uzupełniamy nasze zestawienie o modele szosowe. W tej dziedzinie tego typu buty mogą okazać się bardziej przydatne ze względu na większe prędkości i często otwarty teren przez co stopy narażone są na przewianie w dużo większym stopniu niż w lesie.

 

Specialized Defroster Road

 

 

Wykonane z wodoodpornej skóry, lekko ocieplane buty Specializeda to pierwsza propozycja. Mają uszczelniane szwy, dodatkową warstwę izolacyją na palcach i specjalną, cieplejszą wkładkę. Jeśli to jeszcze mało to warto też wspomnieć o podwyższonym za kostkę kołnierzu który blokuje dostawanie się wilgoci, elementach odblaskowych na całym bucie czy fakcie, że but został stworzony w technologii Body Geometry. Specialized Defroster Road w rozmiarze 42 waży 650 gram i kosztuje 649zł

 

Mavic Frost

 

 

Kolejną ciekawą propozycją dla szosowców mogą być buty Mavic Frost. W tym modelu bez obaw można wybrać się na trening przy największych mrozach bez obaw o odmrożenia. Jest to zasługa przede wszystkim pokryciu membraną GORE-TEX, wodoszczelnej cholewce i gumowym wstawkom. Wewnątrz buta znajduje się ciepła podszewka dodakowo grzejąca stopy. Do tego dochodzi wysoki kołnierz na kostkę, gumowe wstawki na podeszwie dzięki którym nie poślizgniemy się np. na oblodzonej szosie i elementy odblaskowe. Mavic Frost waży 400 gram i kosztuje 749 zł.

 

Sidi Hydro Gore

 

 

Ostatni model butów zimowych dla szosowców. Podobnie jak Mavic wierzchnia warstwa wykonan jest z membrany GORE-TEX. Dzięki temu Twoim stopom jest ciepło i sucho. Posiada wiele rozwiązań z topowych modeli Sidi dzięki czemu śmiało można się w nich ścigać. Wysoki kołnierz na kostkę, trzy rzepy i wzmocnienia na pięcie zapewniają dobre trzymanie stopy. Ważą 418 gram i kosztują 989 zł.

 

Krótkie porównanie trzech wyżej wymienionych modeli:

 

  pokrycie rozmiary waga cena katalogowa
Specialized Defroster Road wodoodporna skóra co pół rozmiaru 650 g. 649 zł
Mavic Frost GORE-TEX co 1/3 rozmiaru 400 g. 749 zł
Sidi Hydro Gore GORE-TEX co rozmiar 418 g. 989 zł

 

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
 
Warszawa - ul. Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
+48 22 375 55 29 
www.airbike.pl - RONDO ZESŁAŃSCÓW