Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Top Gear - flagowy model DMT

 

Top Gear - najwyższy model butów DMT, następca topowego modelu X-Ride, lecz nie jest to ulepszona wesja, to całkiem nowe buty i inne buty. Wydaje się że nowy model w niektórych aspektach lepszy. Pierwsza znacząca różnica to zapięcie. DMT wycofała się z systemu RAM, wykorzystującego napinającą się na obrotowej dzwigni stalową linkę. Ciekawy pomysł ale psół się po niedługim czasie.  Top Gear ma dwa zapięcia na rzepy i klamrę, którą można rególować podczas jazdy. Przykręcana jest na śrubę, więc jest możliwość szybkiej wymiany.

 

 

Ma również inną cholewkę z włókien zapewniającą lepszą oddychalność i komfort. Na przedzie buty posiadają dość dużo przestrzeni z siateczką, co zachowuje bardzo dobrą wentylację. 

W najwyższym modelu DMT nie mogło zabraknąć karbonu. Podeszwę ma wykonaną z włókna węglowego i poliuretanu, zapewniając ogromną sztywność. Postanowiono zastosować wymienny protektor z miekkiego plastiku zapewniającego przyczepność wspinając się z rowerem po górach. Wydłużono go też aż do pięt, co jest bardzo dobrą modyfikacją. W X-Ride  wskakując na rower i nie trafiając  blokami w pedały, noga ześlizgiwała się zwiększając ryzyko wypadku.
 
DMT Top Gear przyciąga wzrok swoim designem, są wygodne w noszeniu i posiada wkładkę formowaną termicznie z dołączoną instrukcją jej dopasowania. Model ten dostępny jest w rozmiarach od 37 do 48. Masa butów w rozmiarze 43 z metalowymi kołkami wynosi 810 gramów. Największym atutem jest cena bo jest tańszy od X-Ride o ponad 200pln. 

 

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
 
Warszawa - ul. Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
+48 22 375 55 29 
www.airbike.pl - RONDO ZESŁAŃSCÓW